Шоу технології у виховному процесі. Використання шоу - технології в роботі класного керівника. Заміщення контенту прямою трансляцією




Особливості: Розподіл учасників на виступаючих ( «сцену») і глядачів ( «зал»). Змагання на сцені. Заготовлений організаторами сценарій. Технологія. Предмети проектування: Завдання «сцені». Робота з «залом». Спосіб оцінювання. Сценарій для ведучого. Оформлення приміщення. Наявність групи організаторів. Їх завдання: Розробка або пошук сценарію шоу. Підготовка шоу по позиціях ( «сцена», «зал», провідний, оцінювання, оформлення). - Розподіл відповідальності (режисерська і організація технічної бази). 3 частини дійства: Запуск. Завдання-конкурси. Фінал. 3 основних психологічних механізму шоу: Емоційне зараження. Змагальність. Імпровізації. Підготовка шоу.


Ігри - шоу «Щасливий випадок», «Йдемо по сліду», «Хрестики- нулики», КВН по міфах стародавньої Греції і т. Д. Ігри - тренінги Посидьте на стільці так, як сидить президент, бджола на квітці, касир на робочому місці , покараний Буратіно, наречена на весіллі, Гамлет, злочинець на лаві підсудних. Імпровізуйте. Шоу - технології


«Чарівний стілець» «Спостерігач» Спостережливість, зорова пам'ять, оперативність розвивається завдяки наступній грі-тренінгу: за 30 секунд знайдіть і запам'ятайте всі предмети в кімнаті, назви яких починаються на букву «С»: стіл, стілець, знімок, серветка і т. д. Чим більше, тим краще. Шоу - технології

Виховна година «День матері»

Посада:учитель географії, класний керівник

Місце роботи:державне бюджетне загальноосвітній заклад Самарської області середня загальноосвітня школа №3 с. Приволжье муніципального району Приволзький Самарської області

напрямок:класна година

Учасники:учні 5-6 класів

мета: Способствоватьформірованію морально-естетичних цінностей

завдання:

Ознайомити учнів зі святом «День матері».

сприяти вихованню

любові, поваги, доброго ставлення до близьких людей,

бажанням дарувати тепло оточуючим.

Розвивати творчі здібності учнів.

анотація ( короткий опис роботи).

Всім добре відомий свято мам - 8 Березня, а ось про День матері знають не всі. Коли він відзначається в нашій країні, і як до нього можна підготуватися і піде мова на даному внеклассном заході. Крім того, розробка передбачає не тільки передачу теоретичних знань, але і застосування практичних умінь учнів. На заході учні зможуть продемонструвати знання прислів'їв про маму, розкрити секрети маминого серця, підготувати святкову листівку. А питання анкети змусять задуматися про те, чи всі діти знають про своїх мам. Не залишить байдужими дітей і перегляд презентація «Наші матусі», адже кожен в ній побачить найрідніша, що у нього є.

устаткування:комп'ютер, проектор, презентація «Наші матусі», заготовки для листівок, кружечки з картону для рефлексії.

хід заходу

Оргмомент.

Повідомлення теми заходу.

питання учням: «Хлопці, які свята в нашій країні відзначаються в листопаді?» (Відповіді учнів)

Дійсно в цьому місяці відзначається кілька свят: «День народної єдності», «День міліції», «День проведення військового параду на Червоній площі» та інші. Але, один з найважливіших, найбільш зворушливих свят - це День матері!

Основна частина.

У Росії День матері відзначається в останню неділю листопада згідно з Указом Президента Російської Федерації Б.М. Єльцина № 120 «Про День матері» від 30 січня 1998 року. Ініціатива установи цього свята належить Комітету Державної Думи у справах жінок, сім'ї та молоді.

Це свято відзначають у багатьох країнах світу, проте, не в один і той же день в році. Дати святкування Дня матері розкидані по всьому році. До цього свята ніхто не може залишитися байдужим. Кожен з нас - Мамин дитина, тому що у кожного з нас є мама. Ми зобов'язані віддати належне своїм матерям за проявлену справжнє безкорисливість, щасливе дитинство, теплоту, любов, доброту, терпіння, невтомну турботу і відданість.

Колмакова Жанна Володимирівна

КГБПОУ «Минусинский сільськогосподарський коледж», викладач англійської мови

Виховний процес - це завжди цілеспрямований процес. Без чіткого уявлення про мету не можна досягти ефективності застосовуваної виховної технології.

Сучасні педагогічні технології

    технологія здоров'язберігаючих;

    технологія навчальної ділової гри;

    технологія розвитку критичного мислення;

    Тьюторство - технологія педагогічної підтримки;

    шоу-технології;

    ситуативні технології;

    Діалогові технології;

    «Інформаційне дзеркало»;

    Технологія індивідуального рефлексивного виховання;

    Кейс - технологія;

    Арт - технологія;

здоров'язберігаючих технологій - припускають сукупність педагогічних, психологічних і медичних впливів, спрямованих на захист і забезпечення здоров'я, формування цінного ставлення до свого здоров'я. Немає якоїсь однієї єдиної унікальної технології здоров'я. Здоровьесбереженія може виступати як одне із завдань освітнього і виховного процесу. Це може бути освітній процес медико-гігієнічної спрямованості (здійснюється при тісному контакті педагог - медичний працівник - учень); фізкультурно-оздоровчий (віддається пріоритет занять фізкультурної спрямованості); екологічної (створення гармонійних взаємин з природою) і ін. здоров'язберігаючих освітні технології - це багато із знайомих більшості педагогів психолого-педагогічних прийомів і методів роботи, технологій, підходів до реалізації можливих проблем плюс постійне прагнення самого педагога до самовдосконалення.

Використання здоровьесберегаюшіх технологій учителем на уроці і при проведенні організаційно-педагогічних заходів, тобто захист здоров'я учнів від нанесення потенційної шкоди, є найважливішим завданням школи і кожного вчителя по підготовці учня до самостійного життя. Саме тому реалізується інтеграція валеологических знань в предмети природничого циклу (біологію, хімію).

Завдання здоров'язберігаючих педагогіки - забезпечити випускникові високий рівень здоров'я, сформувати культуру здоров'я.

Технологія навчальної ділової гри.

Гра - це діяльність понарошку, але c серйозними наслідками.

У грі учень понарошку, але все-таки освоює різні види діяльності, вчиться бачити діяльність не тільки в простій послідовності дій, але в комплексі, нерозривно з результатами (проміжними і кінцевими, основними і непрямими).

Будучи засобом моделювання різноманітних умов діяльності, аспектів людської активності і соціальної взаємодії, ділова гра виступає і «методом пошуку нових способів виконання діяльності», і «методом ефективного навчання, оскільки знімає протиріччя між абстрактним характером навчального предмета і реальним характером будь - якої діяльності».

У діловій грі «навчання учасників відбувається в процесі спільної діяльності. Ділова гра - це не просто спільне навчання, це навчання спільної діяльності, умінь і навичок співпраці ».

Особливості ділових ігор обумовлюють їх переваги в порівнянні з традиційними методами навчання, а саме:

- Гра дозволяє радикально скоротити час накопичення досвіду;

- Гра дає можливість експериментувати з подією, пробувати різні стратегії вирішення поставлених проблем;

- У діловій грі «знання засвоюються не про запас, не для майбутнього застосування, що не абстрактно, а в реальному для учасника процесі інформаційного забезпечення його ігрових дій, в динаміці розвитку сюжету ділової гри, в формуванні цілісного образу ситуації»;

- Ділова гра дозволяє набути соціального досвіду (комунікації, прийняття рішень і т.п.)

Технологія розвитку критичного мислення.Мета даної освітньої технології - розвиток розумових навичок учнів, необхідних не тільки в навчанні, але і в звичайному житті ( вміння приймати зважені рішення, працювати з інформацією, аналізувати різні сторони явищ і ін.).

Критичне мислення - це здатність аналізувати інформацію з позиції логіки і особистісно-психологічного підходу з тим, щоб застосовувати отримані результати, як до стандартних, так і до нестандартних ситуацій, питань, проблем. Це здатність ставити нові питання, виробляти різноманітні аргументи, приймати незалежні, продумані рішення.

Переваги критичного мислення:

Формування позитивного досвіду з усього, що відбувається з людиною.

Формування самостійного, відповідального мислення.

Аргументоване мислення (переконливі доводи дозволяють приймати продумані рішення).

Багатогранна мислення (проявляється в умінні розглядати явище з різних сторін).

Індивідуальне мислення (формує особистісну культуру роботи з інформацією.

Соціальне мислення (робота здійснюється в парах, групах; основний прийом взаємодії дискусія).

Основна ідея - створити таку атмосферу навчання, при якій учні спільно з учителем активно працюють, свідомо розмірковують над процесом навчання, відстежують, підтверджують, спростовують або розширюють знання, нові ідеї, почуття або думки про навколишній світ.

Тьюторство -це педагогічна позиція, яка пов'язана зі спеціальним чином організованою системою освіти і виховання. Головні «рушійні сили» в такій системі - це педагог-тьютор і навчається, його підопічний. Головний інструмент навчання і виховання в такій освітній системі і базова функціональний обов'язок педагога-тьютора - створення індивідуальної освітньої програми . Ця програма постійно уточнюється і коригується, зміни вносяться в залежності від спільного аналізу успіхів і просувань навчається на шляху освоєння знань. Стрижневе поняття такої педагогіки - унікальність людської особистості, її призначення (в тому числі і професійного) і пов'язана з цим поняттям індивідуалізація освіти.

відмінними рисами позиції тьютора і вчителя є такі: якщо традиційний вчитель, як правило, видається володарем певного знання, яке необхідно донести до учня, а останній повинен неухильно його засвоїти, то тьютор виступає в ролі направляючого, що активізує ініціативу, самостійність і прагнення до саморозвитку

Отже, тьютор - це педагог, який працює за принципом індивідуалізації і супроводжує побудову учням своєї індивідуальної освітньої програми.

Тьюторський супровід дозволяє педагогам працювати з інтересами кожного учня, допомагати школярам освоювати способи знаходження нових знань, відповідати на їх конкретні запити.

Ключовою характеристикою такого освіти стає не тільки передача знань і технологій, а й формування творчих компетентностей, готовності до перенавчання »,« вміння навчатися протягом усього життя, вибирати і оновлювати професійний шлях ».

Шоу-технологія, використовувана в виховній роботі, має три основних особливості:

Розподіл учасників на виступаючих ( «сцену») і глядачів ( «зал»);

Змагальність на сцені;

Заготовлений організаторами сценарій шоу-програми.

Схема реалізації технології: підготовка шоу-програми → проведення виховного шоу → підведення підсумків.

Ситуативні технології виховання. Вони розробляються і застосовуються в зв'язку з певними обставинами: наприклад, в класі регулярно виникають сварки між дітьми, а призвідник цих сварок маніпулює товаришами і навіть дорослими. Педагог спеціально вибудовує технологію «Ситуації аналізу чергової сварки»:
□ задає учасникам сварки питання, які спонукають кожного з них по-своєму описати те, що відбувається;

□ дає «постраждалій стороні» зрозуміти, що бачить ситуацію так само, як вона;

□ виводить посварилися на роздуми про те, чому так розвивалися їхні стосунки;

□ обговорює з дітьми варіанти вирішення того, що сталося.

Така технологія дозволить створити в учнів власний досвід оцінки вчинків товаришів, мотивів їх поведінки, розвінчати призвідника сварок, оголити непривабливість його дій і викликати бажання не сваритися.

Технологія «Інформаційне дзеркало»

Педагогічна робота здійснюється опосередковано, не через прямі дії вихователя, а через інформацію, подану в графічно-настінного формі.

    Створення установки на майбутню інформацію

    поява інформації

    Відкриття зворотного зв'язку

    Дія з інформацією

Мета технології: формувати у вихованців досвід активного ставлення до публічної графічний інформації.

Форми реалізації технології: стінгазета, інформаційний стенд, «дошка гласності» і ін.

Основні ознаки результату: зростання активності вихованців у роботі з «інформаційним дзеркалом», збільшення серед вихованців кількості авторів ідей і текстів, розширення кола обговорюваних проблем, вдосконалення зовнішнього вигляду «інформаційного дзеркала».

Рефлексивні виховні технології.

Рефлексія ( «reflexio» - звернення назад) - звернення суб'єкта на своє знання або на свій власний стан.

У повсякденному сенсі рефлексією називають всяке міркування людини, спрямоване на аналіз самого себе (самоаналіз) - власних станів, своїх вчинків і минулих подій. При цьому глибина рефлексії, самоаналізу залежить від ступеня освіченості людини, розвиненості морального почуття і рівня самоконтролю.

У виховному процесі можна умовно виділити наступні види рефлексії:

1. Рефлексія по відношенню до зворотного зв'язку, отриманої від інших людей: Ті, чиї дії коментуються в групі, можуть поміркувати про те, що викликало саме таку зворотний зв'язок, а також доповнити або поглибити розуміння власних дій.

2. Рефлексія в кінці будь-якого групового дії: після закінчення будь-якого виховного заходу учасники можуть проаналізувати, що сталося, що змінилося.

3. Рефлексія без сторонньої допомоги: іноді буває корисно, щоб кожен подумав про своє особистісне досвіді і зробив висновки, що не обговорюючи нічого з іншими.

Основна мета рефлексивних методик і технологій - формування і розвиток суспільної свідомості дитини, тобто такого свідомості, яке допомагає йому вибудовувати свою поведінку в соціальному середовищі на основі громадських норм, тобто це адаптація дитини до зовнішніх вимог.

Кейс - технологія (Метод конкретних ситуацій, метод ситуаційного аналізу) - техніка навчання, що використовує опис різноманітних реальних ситуацій. Суть його в тому, Що учням пропонують осмислити реальну життєву ситуацію, опис якої одночасно відображає не тільки будь-яку практичну проблему, а й актуалізує певний комплекс знань, який необхідно засвоїти при вирішенні даної проблеми. При цьому сама проблема не має однозначних рішень.
Ті, що навчаються повинні проаналізувати ситуацію, розібратися в суті проблем, запропонувати можливі рішення і вибрати найкраще з них. Кейси базуються на реальному фактичному матеріалі або ж наближені до реальної ситуації. Відсутню інформацію учасники обговорення і прийняття рішення можуть домислювати і будувати на основі цього прогнозу.

Виработка моделі практичного поведінки є ефективним засобом формування якостей учнів.

Арт-педагогіка являє собою синтез двох областей наукового знання (Мистецтва і педагогіки), що забезпечують розробку теорії і практики педагогічного процесу розвитку дітей через мистецтво і художньо-творчу діяльність. Складова терміна "арт" акцентує увагу на використанні коштів мистецтва (живопису, музики і співу, руху і танцю, театру, літератури, прикладної творчості тощо) у вихованні дітей.

Педагогічна система арт-педагогіки дозволяє без насильства коригувати прорахунки виховання і негативні риси особистості дитини. У той же час вона дає надзвичайні можливості розвинути емоційну сферу, образне мислення, уява, творчий потенціал учня.

Можна говорити про деякої переваги арт-технологій перед іншими формами виховної роботи:

Практично кожна дитина може стати учасником арт-технологій, які не потребують від нього будь-яких спеціальних здібностей (музичних, художніх, пластичних);

Арт-технології є засобом переважно невербального спілкування, що іноді є для дитини єдино можливим для вираження почуттів і переживань. Особливо цінно це для тих дітей, хто замкнутий, сором'язливий, хто недостатньо добре володіє мовою, не може словами висловити свої переживання;

У процесі участі в арт-технологіях дитина розкриває свої почуття, настрої, думки, своє ставлення до навколишнього світу, що дозволяє краще пізнати його, допомогти. В процесі реалізації арт-технологій як засобу вільного самовираження дитини створюється атмосфера довіри, терпимості й уваги до її внутрішнього світу.

Технологія навчального діалогу - це одна з головних технологій особистісно-орієнтованого навчання. В останніми роками освіта спрямована на розширення використання комунікацій та гуманізацію, тому технології навчального діалогу є в даний час надзвичайно затребуваними і актуальними.

Діалог - це особливе середовище, в якій учні відчувають себе розкуто і комфортно. В дружній, приймаючої атмосфері учні збагачують один одного новими думками, розкривають свій творчий потенціал, особистісно розвиваються.

Діалог - це особлива комунікативна атмосфера, яка допомагає учневі розвивати інтелектуальні та емоційні властивості особистості. Засвоєння будь-якого матеріалу при цьому відбувається не тільки внаслідок запам'ятовування, а й тому що в ході спілкування зачіпаються особистісні смисли.

Діалог - це форма взаємодії, що дозволяє шукати істину разом. Навчальний діалог - це спосіб відносин. У діалозі проявляються найважливіші форми людських відносин: взаємоповага, взаємозбагачення, співпереживання, співтворчість.

В основі діалогової технології лежить пізнавальна діяльність та межсуб'ектних взаємодія учасників освітнього та виховного процесу на основі індивідуального підходу, з урахуванням особливостей кожного учня.

Діалогова технологія включає в себе пошуково-дослідні і проектні методи, групові та індивідуальні форми діяльності і головне рефлексію. В ході діалогу формується мовна культура учнів, навички публічного виступу та обговорення проблеми.

При використанні діалогової технології дуже важлива позиція вчителя, терпиме ставлення до різних поглядів учнів, можливість прийняти взаємовиключні точки зору, не боятися визнати поразку, здатність обмінюватися ідеями та думками в обстановці живого обговорення.

Одна з цілей навчання в діалозі - це створення комфортних умов навчання, при яких кожен учень відчуває свою успішність, інтелектуальну спроможність, це стимулює його на шляху оволодіння знаннями. Атмосфера доброзичливості і взаємної підтримки дозволяє розвивати пізнавальну діяльність самому і переводити її на більш високий рівень кооперації і співробітництва.

У формуванні комунікативної компетентності учнів велику роль відіграють методичні, теоретичні, експериментально-практичні, символіко-графічні, комп'ютерні та інші вміння, специфіка яких визначається предметним змістом.

Найважливішими компонентами діалогової технології є проблемність, спілкування, співпраця. На їх основі організовуються різнохарактерна і різнорівнева діяльність учнів, групове створення проектів по вирішенню комплексних проблем, активне спілкування. Це сприяє саморозвитку і самореалізації учнів, формуванню комунікативної компетентності та культури. В процесі діалогу відбувається розвиток самостійності і критичності мислення, ініціативи і власної позиції учнів, прагнення обговорити і вирішити поставлену перед ними проблему.

Для організації діалогу в процесі навчання необхідно знайти протиріччя і проблеми в навчальному матеріалі, Сформулювати основні вимоги до ведення діалогу, підібрати спеціальні завдання, вибрати форму і структуру діалогу.

Велике значення в діалозі має рівноправне спілкування. Для його організації корисно використовувати такі методичні прийоми:

    формулювання проблеми і аналіз способів її рішення;

    вираження власної точки зору в контексті інших;

    ефективне слухання і розуміння співрозмовників;

    виділення різних смислів, зіставлення різних думок;

    оцінку змісту і значення інформації, що надходить;

    виділення різних причинно - наслідкових зв'язків;

    логічний аналіз накопичених фактів, думок, точок зору;

    різні інтерпретації інформації;

    вираз оціночних суджень і самооцінку;

    формулювання висновків про значимість і перспективність діалогу.

В ході діалогу формується мовна культура спілкування, що припускає навички публічного виступу та обговорення проблем. А це - частина комунікативної культури, яка включає вміння слухати і розуміти співрозмовника, аналіз різних точок зору на об'єкт пізнання, вміння аргументовано викласти свою позицію, коректно висловити оціночні судження.

При використанні діалогової технології особливого значення набувають діалогічна позиція вчителя - терпиме ставлення до різних поглядів учнів, готовність прийняти взаємовиключні точки зору на проблему і знайти колегіальне рішення з урахуванням доказовості та аргументованості позицій учасників діалогу, а також життєвий досвід учнів як джерело проблем для обговорення. Доцільно застосовувати діалогічні завдання, виконання яких залежить від створення позитивної емоційної середовища: вільного обміну думками, ідеями в обстановці живого обговорення.

Активне використання діалогових форм вимагає серйозної методичної підготовки вчителя та навчання школярів прийомам ведення дискусій і диспутів вмінням стримувати свої емоції, шанобливо ставитися до думок своїх товаришів, навіть якщо вони мають протилежну точку зору.

Наведемо кілька положень, що характеризують культуру ведення діалогу

    Критикувати ідеї, а не людини. Бачити мета не в тому, щоб перемогти в суперечці, а в тому, щоб прийти до найкращого вирішення проблеми.

    Спонукати кожного брати участь в обговоренні і засвоювати потрібну інформацію.

    Вислуховувати міркування кожного, навіть якщо з ним не згоден.

    Намагатися розібратися в тому, що незрозуміло.

    Спочатку сприйняти все висловлені ідеї та факти, що відносяться до різних точок зору, а потім намагатися поєднати їх так, щоб це сприяло усвідомленню проблеми.

    Прагнути осмислити і зрозуміти різні погляди на проблему.

    Не боятися змінити свою точку зору під впливом незаперечних аргументів і фактів.

Діалогова технологія може включати і елементи інших технологій, їх використання в комплексі підсилює вплив на особистість учня.

Впровадження діалогових форм навчання сприяє більш глибокому і усвідомленому, ніж при проведенні звичайного уроку, розуміння учнями предметного змісту, засвоєнню більшої кількості ідей і способів вирішення проблем, в тому числі оригінальних і нестандартних, узагальненості і функціональності засвоєних знань і умінь, розвитку в учнів здатності до переносу знань в нові умови. Крім того, в учнів виробляється потреба в різнобічному обговоренні вирішуваної проблеми, розвиваються критичне мислення, комунікативна компетентність і культура.

Джавадова Світлана Василівна,

ГБОУ ЗОШ №2 «ОЦ» ім. Г.А. Смолякова

ШОУ - ТЕХНОЛОГІЯ

SHOW - TECHNOLOGY, is one of methods in the development of the creative potential of schoolchildren

У період впровадження ФГОС другого покоління ми задаємося питаннями: Яким повинен бути сучасний учитель, класний керівник? Носієм яких цінностей і цільових установок він покликаний стати? Що слід міняти в змісті роботи?

У своїй роботі ми активно використовуємо різні сучасні технології (вони представлені на слайді):

Однак, наш світ динамічно і стрімко змінюється. І, щоб адаптуватися в ньому, кожна людина теж повинен вміти змінюватися. Ми визначили для себе, що необхідно з раннього віку активізувати творчий потенціал кожної дитини, розвивати його творчі здібності в художній діяльності. Для роботи в цьому напрямку, а також для досягнення поставлених цілейнайчастіше використовую у своїй практиці шоу - технологію, яка найбільш ефективна для розвитку творчих здібностей дітей.

Шоу-технології , Використовувані в виховній роботі, засновані на принципах (читаю)

Підготовлений організаторами сценарій шоу-програми.

Розподіл учасників на виступаючих ( "сцену") і глядачів ( "зал");

Змагальність на сцені;

Усетри особливості - обов'язкові ознаки .

До цих ознак не належать такі заходи, як звичайний концерт (немає змагальності), проведення класичної новорічної ялинки (немаєстійкого поділу на «зал» і «сцену»), КТД колективна творча діяльність (немає «залу-сцени»;«Сценарій», план дій розробляє непоодинокі організатори, а всі учасники справи.) Все, вище перераховане не може ставитися до ігрових дій типу шоу.

При підготовці кожного заходу ми ставимо перед собою цілі:

для «залу» - досвід емоційного реагування в культурнихформах;

для активних учасників ( «сцена») - досвід індивідуальної таспільної публічної загальності.

Структура кожного розробленого нами заходу складається з трьох блоків:подго товка - реалізація - аналіз підсумків .

Під часпідготовки планування здійснюється педагогом,активом хлопців. (На основі ідей, пропозицій активу хлопців, традицій школи, країни);

«Маси» (майбутні учасники) до плавання, висунення ідей щодо організації шоу не залучаються,але у творчій підготовці шоу, свята, за завданнями організуєторів-проектувальників можуть в тій чи іншій мірі брати участь.

підготовка до заходу включає в себе:

- збір учасників: пояснення завдань, вибір форми шоу, налад на участь; формування команд, груп; домашнє завдання.

- розробка програми ведення і способу ведучого,репетиція ведення.

- розташування місць; місця для гостей, навчаючистніков, журі.

- критерії оцінювання, варіанти оцінювання (журі або зал).

- оформленнясцени, залу, місце журі, вхід в зал.

Під час заходу відбуваєтьсяемоційне зараження - передача,

зміна емоційного стану від людини до людини при безпосередньому взаємодіїсприйнятті.Змагальність має такі ж глибокі психологічні корені, як емоційне зараження. Інша людина є джерелом пізнавання і оцінювання.

Так наприклад для учнів середньої вікової категорії було проведено ( «Шоу домашніх улюбленців» (Тема: «Meet Оur Рets!»)

Мета: розвиток творчих здібностей учнів, розвиток навичок усного мовлення.

Продукт: презентація, виставка робіт.

хід проекту

Групи ділилися на глядачів, експертів і на господарів домашніх тварин (у кожного з них було фото або презентація про своїх домашніх вихованців). Експерти заздалегідь повинні були приготувати 5-7 питань, які вони могли задати на виставці.

Учні вчилися описувати свого улюбленого вихованця на публіці (опора - текст в підручнику), відповідати на запитання експертів. становили свої презентації або роботи в письмовому вигляді, використовуючи зразок і словники, вчаться ставити питання . Під час проведення шоу кожен експерт повинен був ставити запитання двом господарям про їх домашніх вихованців. Потім все експерти обговорювали почуте і вибирали найкращого. Після чого вони становили короткий відгук на англійською, І хтось один говорив про це всьому класу. Учитель надавав необхідну допомогу учням на кожному етапі. Потім учні організують виставку робіт про своїх вихованців.

Зі старшими учнями На основі пройденої теми було проведено шоу "Musik in Our Life " проводиться бесіда з учнями про те, які стилі музики вони знають, яку роль музика грає в їх житті . Ведучий запрошує всіх на шоу "Musik in Our Life ". Каже, що на зйомку цієї передачі запрошені різні відомі люди: Мадонна, Пласідо Домінго, Лара Фабіан, Діма Білан, Олександр Градський т.д. Вони розкажуть про свої досягнення в музиці про те, як вони стали такими відомими співаками й композиторами.

2. Об'єднання учнів в групи.

Гуппі «Сцена» разом з учителем складають загальний план і поетапну програму: обмірковують список запрошених гостей, вирішують, хто буде брати інтерв'ю. Група «глядачі» також становить питання для зірок естради.

3. Робота в групі.

Підбірка інформації про музику, яка необхідна для дачі інтерв'ю зірок і яка допоможе кореспондентам задати необхідні питання. Також визначається область обговорення, тобто стилі музики, які розподіляються між учасниками. Учні роблять начерки оформлення, робочі варіанти виступів, обговорюють питання по темі.

Можливі питання до учасників шоу:

    What role does Musik play in your life?

    Why, according to your opinion, do many people go in for Musik?

    How long are you in Musik?

    If you were a child, would you like to change anything in your life?

    What Musik can you call: a) the most beautiful, b) the most dangerous, c) the most useful for health, d) the most interesting to listen to.

4. Проведення шоу.

5. Рефлексія

У своїй роботі на уроках і в позаурочній діяльності ми часто то застосовуємо шоу - технологію або елементи шоу технології.

слайд На основі цієї технології були розроблені і проведені і ряд інших заходів: «Гинесс шоу», «Кулінарний поєдинок», «Музичний ринг» та ін.

Мета будь-якого заходу-знайти і розкрити іскру, яка, я впевнена, є у кожного учня. Допомогти йому розвинути свій творчий хист, і показати їх не тільки самому учневі, а й дозволити педагогам інакше поглянути на учня. (Дана технологія підходить для всіх вікових груп)

Шоу-технологія ефективна для розвиткутворчого потенціалу школярів у художній діяльності. Використання даної педагогічної технології дозволяє наповнити виховний процес конкретним змістом.аджеосвіта - не тільки навчання знанням, умінням і навичкам, а перш за все, виховання, розвиток особистості, її соціалізація.

gastroguru 2017