Освітній портал. Конспект НСД по художньо-естетичному творчості (малювання) у другій молодшій групі на тему: "Великоднє яйце" план-конспект заняття з малювання (молодша група) на тему Навколишній світ паска молодша група

  1. Конспект заняття по ознайомленню дітей другої молодшої групи зі святом «Великдень»
  2. Виконала Пьянкова Олена Олександрівна

мета: познайомити дітей з традиціями святкування Великодня.

завдання:

1. Розповісти чому святкується це свято, чому саме в це свято фарбуються яйця, печуть паски.

3. Розвивати дрібну моторику пальців, уяву.

4. Розвивати мова і мислення.

Матеріал: наочні посібники (картинки паски, паски, великодніх фарбованих яєць, загадки, вірші).

Попередня робота: Розгляд з дітьми ілюстрацій - корзина з великодніми фарбованими яйцями, розглядання паски і Пасхи.

хід заняття

Звучить весела музика зі співом птахів і дзюрчанням води(Звуки природи) .

Дзвінко капають капели Біля нашого вікна. Птахи весело заспівали, В гостіВеликдень до нас прийшла

(К. Фофанов)

Хлопці, послухайте, будь ласка, першу загадку:

Напекли господині досвята в печі

Пишні, рум'яні диво ... (паски)

Правильно, хлопці, це паски, слухайте наступнузагадку:

Сонечко грає, і щебечуть пташки,

Прикраса столу - червоні ...(Яєчка)

Хлопці, а паски і фарбовані яєчка атрибути якого свята (Великодня)

ВЕЛИКДЕНЬ - це головний церковне свято. Весь тиждень люди готуються до святаВеликодня.

Скажіть, що потрібно зробити, що б зустріти святопаски?

(Люди фарбують яйця, печуть паски, прибирають свої оселі).

У день Великодня прийнято надягати чисту світлу одяг, дарувати один одному фарбовані яєчка, пригощатисявеликодніми пасками, а при зустрічі люди говорять один одному «Христос Воскрес!» і відповідають «Во истину Воскрес!». Кажуть, що на Великдень відбуваються чудеса.

Навіть сонечко радіє цього дня. Ви коли небудь бачили, як сонечко в небі грає, воно немов танцює в небі.

Хлопці, а ви знаєте чому люди дарують яєчка один одному в це свято? Тому, що яєчко - символ нового життя.

Чому символом нового життя стало яєчко?

(Тому що з яєчка з'являється нове життя, з нього вилуплюється курча.)

Правильно, природа оживає, прокидається від сну, коли приходить весна і настає святоВеликодня.

Хлопці, давайте подивимося на картинку:

чим зайняті діти на зображенні? (Діти грають з яйцем)

Вірно, в цей день діти грали з яєчками, катали їх на місці, з гірок.

У гри з яйцями любили грати не тільки діти, але дорослі.

А ви сьогодні хочете пограти і повеселитися?(Та)

Сюрпризний момент

(Фонограма кудкудакання птиці)

Правильно це курка, давайте знайдемо, звідки лунає кудкудакання.

Кошик з куркою, а в ній велике яйце.

Гра перша: «Яйце»

Під музику передаємо яєчко по колу, коли мелодія закінчується, той, у кого яєчко виходить в коло і розповідає вірш.

Гра друга: «Битва»

Сподобалися вам гри? Молодці швидко навчилися грати з яйцем.

Хлопці здається в кошику ще що то є. Що це?(Яички)

Які? (Великодні)

Давайте розглянемо їх, вони однакові?(Різні)

Правильно, тому що їх розфарбовували різними способами.

Подивіться на це яічко.Ето писанка. Яєчко, забарвлене одним кольором, називають писанка.(Попросити кількох дітей показати крашанку)

А це писанка, тому що яєчко розписали різними фарбами(Попросити дітей повторити)

Встанете, будь ласка, перед столами.

Показати дітям кошик з яйцями.

Хлопці, як називаються ці яєчка писанки або крашанки?

Правильно крашанки, зараз ми з вами перетворимо їх у писанки.

Як, так дуже просто за допомогою ватних паличок і фарб. Якщо ми розмалюємо наші крашанки, то вийдуть які яічкі- писанки! Хлопці, подивіться, перед вами лежить заготовка яйця-крашанки, гуашеві фарби і ватяні палички. За допомогою ватних паличок ми можемо малювати не тільки точки, але і прямі лінії і хвилясті. Спочатку ми занурюємо ватяну паличку в воду, потім в фарбу і починаємо малювати наш візерунок. Хлопці, для кожного кольору ми беремо нову паличку, фарби не змішуємо. Можна намалювати весняні квіточки незабудки -жовта точка в центрі, а навколо неї блакитні або сині точки. І так перетворюємо наші крашанки в писанки! Фантазуйте! Музика фонова.

Тепер помилуємося нашими яєчками, красиві вони вийшли?(Да.)

Хлопці, ваші яєчка, які ви зараз прикрасили своїми руками, принесуть щастя і радість, тому, кому ви їх подаруєте. Давайте ми подаруємо наші писанки нашим близьким, тобто. мамі і татові.

Підсумок заняття:

Про яке свято ми сьогодні говорили? Як готуються люди до цього свята? Як називаються яйця, які просто розфарбували? А які розписали? А в які ігри грають на Великдень? А що ще ми сьогодні робили?


Мета: сформувати у дітей елементарні уявлення про православному святі Великдень.

завдання:

  • познайомити дітей з православним святом Великдень, його історією, звичаями і обрядами.
  • створити умови для реалізації творчої діяльності дітей і розвивати їх творчі вміння.
  • стимулювати творчу діяльність дітей.
  • розвивати інтерес до російської культури; виховувати патріотичні почуття до православних традицій свого народу.

Матеріали: картон, гуаш, пензлі, пластилін, блискітки, паєтки.

Хід заняття:

Робота з дітьми в підгрупах. У нашій групі в день заняття було 10 чоловік, тому розділили дітей по 5 чоловік в групі.

В .: Хлопці, в неділю буде проходити свято, яке називається Великдень! У цей день прийнято фарбувати яйця і пекти паски або ваші мами купують їх в магазині. Паски - це таке святкове блюдо, прикрашене зверху смачною помадкою. Ми сьогодні з вами зробимо такі паски.

Далі перша підгрупа сідає за столи, перед ними стоїть банка з водою, фарба гуаші коричневого кольору, пензлик і картон у формі паски. Дітям пропонується зафарбувати нижню частину нашого паски. Я провела фарбою лінію, щоб діти за неї не виходили, де власне планується створення помадки.

Після того, як діти закінчили перший етап роботи, вони відпочивають в ігровій кімнаті, а вихователь готується до наступного етапу. Після того, як приготування закінчені, перша група дітей починає прикрашати паски. Я пропоную хлопцям скачати з пластиліну «Колобки» і приклеїти їх на вільну від фарби частина паски. А після цього на сам пластилін наклеїти намистинки, блискітки або пайетки, на вибір самих дітей.

Після заняття я розклала все паски на столі перед хлопцями і розповіла їм про свято Великдень.

В .: Хлопці, ось ми і зробили з вами паски до свята. Давним-давно, коли ще не було нас з вами, не було ваших батьків, жив один дуже добра людина, якого звали Ісус Христос. Він робив добрі справи: допомагав людям, лікував їх, не залишав в образі. Але його зрадили злі люди і розіп'яли на хресті. Через кілька днів він воскрес, тобто ожив, і цей день прийнято називати Великоднем, і тому ми святкуємо свято, печемо паски і фарбуємо яйця.

Під час заняття в підгрупах я розповідала коротко про історію свята, стимулювала дітей промовляти назву свята, постійно висловлювала кожній дитині похвалу, коли він наклеював елементи прикраси на паску. В цілому заняття проходило досить тривалий час, приблизно 25 хвилин, але варто відзначити той факт, що дітям було запропоновано перерву на самостійну ігрову діяльність. Це сприяло відсутності втрати інтересу. Кожна дитина зробив свою унікальну красиву річ, яку потім довго розглядав і показував батькам.

Тетяна Адонина
НСД для 2 молодшої групи «Зустрічаємо Великдень» (нетрадиційні методи малювання)

програмні завдання: Залучати дітей до витоків російської - народної культури, прищеплювати повагу і любов до православних традицій свого народу. Виховувати моральні і естетичні Чувста, розвивати творчу уяву, мислення, дрібну моторику рук. Закріпити технічні навички малювання стусанами. Вчити відгадувати маленькі описові загадки.

матеріал: Дзвіночок, пісочний годинник, музична шкатулка, розфарбоване яйце, проектор, комп'ютер, мультимедійна дошка, презинтації.

На кожну дитину: Яйце на підставці, Гауш, стусани, серветки.

Вихователь дзвонить в срібний дзвіночок запрошує до себе дітей.

Вос - ль: Яка зараз пора року?

діти: Весна.

Вос - ль: Які весняні свята ви знаєте?

Вос - ль: З країни далекої ластівки летять

Весело щебечуть, людям кажуть:

«Люди, пробудіться! До вас весна йде,

А з весни і паска радість до вас несе!

Дитина читає вірш А. Плещеєва «Сільська пісенька»

вос- ль: Діти, скоро буде свято паски. У кожній родині готуються до цього свята: печуть паски, Пироги, печиво, купують багато цукерок і фарбують яйця в різні красиві кольору. Все це виставляють на блюдо, пригощають своїх рідних, знайомих. Яйця розфарбовували різними візерунками: Стусанами, завитками, хвилястими і прямими лініями.

Вихователь дістає з музичної шкатулки розфарбоване яйце, розглядає його з дітьми. Показує зразок розфарбовування яйця. Запрошує дітей пройти на своє робоче місце.

(У кожної дитини на підставці забарвлене яйце різних кольорів)

Проводиться дидактична гра «Назви колір»

Вос - ль: Показую дітям пісочний годинник, як пісочок пересипаючи відкладемо роботи і пограємо (перед початком роботи діти в повітрі проводять прямі і хвилясті лінії, точки)

Вос - ль: Хлоп'ята для того, щоб візерунок на яйці вийшов красивим, радісним. Давайте сміявся один одному.

Індивідуальна робота: Вихователь допомагає почати роботу Галі М, Андрію Ц, Ксенії Ч.

вос ль: Хлопці подивіться пісочок в годиннику вже пересипався, пора нам трошки пограти з нашими пальчиками.

Пальчикова гімнастика.

Наші руки як квіточки

Пальчики як пелюсточки

сонце прокидається

квіточки розкриваються

У темряві вони знову

Будуть дуже міцно спати

вос ль: А тепер продовжимо розфарбовувати яйце і залишаємо його підсихати.

вос ль: Нагадує дітям, що яйце - це предмет природного світу, а розфарбоване яйце це предмет рукотворного світу.

вос ль: Давайте пограємо. Гра передай яйце (Діти стають в коло передають яйце один одному)

Вос - ль: Відгадайте загадку

Знайшов я куля, розбив його

Білий дім з жовтим мешканцем (Яйце)

Раніше був жовток яєчний,

А тепер - (Курча)

Вос - ль: До якого свята ми з вами розфарбовували яйця?

діти: Великодня.

Вос - ль: Чим ми їх розфарбовували?

діти: стусанами

Вос - ль: Домагаюся повних відповідей.

Вос - ль: Молодці ви правильно відгадали загадки, красиво розфарбували яйця, грали в ігри, відповідали на питання, за це я вам приготувала солодкий сюрприз. (Показую на тарілочці шоколадну курочку з яйцями)

Конспект заняття по ознайомленню дітей другої молодшої групи зі святом «Великдень»

Тема: «Наче в казку потрапили, і про Великдень ми дізналися».

Програмне зміст: 1. Дати дітям елементарні знання про свято Великдень.

2. Залучати дітей до культури російського народу.

3. Виховувати любов і повагу до росіян свят.

Матеріал: Лялька в народному костюмі, наочні посібники (Зображення паски, паски, великодніх фарбованих яєць, загадки, вірші.

Попередня робота: Розгляд з дітьми ілюстрацій - корзина з великодніми фарбованими яйцями, розглядання паски і Пасхи.

Хід НСД:

Звучить весела музика зі співом птахів і дзюрчанням води (Звуки природи).

* * *

Дзвінко капають капели

Біля нашого вікна.

Птахи весело заспівали,

В гості Великдень до нас прийшла (К. Фофанов)

Хлопці, сьогодні до нас в гості прийшла Лялька Маша в російській народному костюмі.

Привіт, хлопці! Йшла я до вас йшла, і де то по дорозі скринька свій забула.

Допоможіть мені хлопці відшукати його, цей скринька нам цікаву і чарівну таємницю відкриє, відправиться в казку з якої ви дізнаєтеся про великому світлому святі.

Допоможемо хлопці нашої ляльці Маші? Пошукаємо скринька? Адже й справді цікаво, що ж в ньому знаходиться.

(Разом з хлопцями вирушаємо в різні куточки групи, і знаходимо скринька серед книг.)

Хлопці, подивіться, а скринька то не простий і не порожній, а з загадками. А тут ще й записка: «Відгадай загадкі- потрапите прямо в казку»

Ну що хлопці, будемо загадки відгадувати?

Слухайте першу загадку:

«Напекли господині до свята в печі

Пишні, рум'яні диво (паски! »

Правильно, хлопці, це паски, слухайте наступну загадку:

«Сонечко грає, і щебечуть пташки,

Прикраса столу - червоні (яєчка). »

Хлоп'ята, ми загадки відгадали, і подивіться в скриньці ще записка одна:

- «Ви загадки відгадали, тільки в казку не потрапили, так закрийте ви очі, чекайте дива, паличкою чарівної, я махну легко, в казці ми опинимося від групи далеко. »

Хлоп'ята, сідайте на стільчики. Подивіться уважно, що ж це таке у нас зображено?

Так це ж Великодні частування на стіл в свято. Хлопці, Великдень святкують дуже давно, з найдавніших часів люди вірили, що до Великодня відбуваються чудеса і чари.

Великдень - це наш найголовніший свято, а символами цього світлого свята є фарбовані яєчка, паски і звичайно сама Великдень.

Яйце - це символ життя, її відродження. Яйця фарбують в різні кольори і дарують зі словами: «Христос воскрес! »У відповідь слід сказати:« Воістину воскрес! »- і розцілуватися в знак всепрощення і любові до близьких.

А ще коли всі готуються до свята в будинку обов'язково все прибирають, щоб зустріти свято з чистотою і затишком.

Так само на Великдень прийнято пекти паски, це дуже смачні високі пироги прикрашені цукром і маленькими цукерками. А ще до Великодня обов'язково роблять Великдень - її називають так на честь свята і вона зроблена з сиру, а не з тіста.

А тепер послухайте хлопці невеликий вірш про Пасху, яким ми і завершимо наше заняття:

«Радує природа в світле свято Пасхи,

Дзвіниць дзвони рвуться вгору небес!

З'явилася зелень, стали яскравіше фарби,

У храмах торжествують, адже Христос воскрес! »

Хлопці, ми сьогодні з вами познайомилися зі святом світлого Великодня. Я бажаю вам всім допомагати готуватися разом з мамами, татами, бабусями, з усією родиною готуватися до цього чудового світлого свята.

Мета: - виховання духовний, морально-патріотичних якостей через знайомство з традиційними російськими народними святами.

Завдання: - закріплювати знання про російських народних святах

Прищеплювати любов до традиційних свят

Вчити ділитися своїми враженнями з оточуючими про народні свята, використовуючи художні засоби виразності

Ознайомити з правилами поведінки в церкві.

Матеріал: фотографії - де діти беруть участь на деяких святах, тексти віршів, матеріал до народних рухливих ігор, аудіозапис - дзвін дзвонів.

Методичні прийоми: аудіозапис - дзвін церковних дзвонів, вірші, питання, бесіда - повідомлення, рухливі - народні ігри.

Робота з батьками: відвідування дітьми церкви, виготовлення фарбованих яєць, розучування з дітьми віршів.

Попередня робота - проведення свят, індивідуальної роботи з заучування віршів, народних рухливих ігор.

Хід заняття.

(Звучить дзвін.)

Благовест- дзвін колокольний-

Чути далеко кругом

Мелодійно і красиво

Лунає БОМ- БОМ- бом ...

Де і коли можна почути дзвін?

Дзвін в усі дзвони,

Можна почути в храмі. Над входом в храм, а іноді поряд з храмом, будується дзвіниця, або дзвіниця, т. Е. Вежа, на якій висять дзвони.

Раніше дзвоном скликали народ на збори. Дзвони дзвонили під час пожеж, набігів ворогів, щоб зібрати всіх.

Зараз дзвін вживається для того, щоб скликати віруючих на молитву, до богослужіння.

Всі справи свої залишивши

Тата, мами в храм йдуть

І з собою дітлахів

Дружно за руки ведуть.

Неділя-день великий

В цей день Христос воскрес.

Які народні свята ви знаєте?

Різдво Христове

... Різдво настане скоро-

Геть образи все і сварки!

Світле свято наступает-

Вся земля його зустрічає.

Хрещення

... У нашому храмі на Хрещення

Було водосвяття.

Ми пішли з сестрицею

За святий Водиці ...

... Великдень, свято дорогий,

У будинок прийшов і в твій, і в мій,

Сльози радості з очей-

Адже Христос воскрес для нас.

Масляна

... Душа ль ти, моя Масляна,

Цукрові твої уста, солодка твоя мова.

Приїжджай до мене в гості на широкий двір

На горах покататися, в млинцях повалятися, серцем потішитися ...

Молодці, ви знаєте багато свят, які відомі з часів наших предков.Наші предки -Російський люди-в ці дні вбиралися в найкращі святковий одяг і йшли в церкви на урочисті служби Потім свята тривали на вулиці, на галявинах, де під музику сопілки, балалайки, гармошки водили хороводи, співали, танцювали, затівали ігри.В ці дні по особливому готували святкові частування. Жебраком, бідним дарували подарунки, безкоштовно годували. Гра Карусель, Струмочок.

Самим великим і улюбленим святом була Пасха. Її називали святом свят і торжеством із торжеств; і відзначали весело цілий тиждень.

У Росії Свята Пасха завжди займала особливе місце в духовному житті людей, оскільки з нею були пов'язані уявлення про вічне оновлення життя, про відродження і очищення людської душі. Свята, і особливо такі світлі, як Великдень, об'єднували людей в єдиному почутті, настрої і стані душі. Такі свята духовно згуртовували роз'єднаних людей. Вони об'єднували сім'ї. Члени сім'ї, нехай на короткий час, збиралися разом, об'єднані спільною справою: підготовкою до свята, радісним почуттям, веселим застіллям.

Ось і зараз Пасха, а з нею і ті обряди, звичаї, що складалися століттями, повертаються на російську землю.

Церкви в ці дні особливо ошатні. Висвітлено сотнями вогнів, і здається, що. Навіть стіни світяться і повітря. Весь наступний тиждень після Великодня люди вітають один одного. У церквах, будинках, на вулицях, вітаючись, вони радісно кажуть: «Христос Воскрес! " - "Воістину Воскрес! »- і триразово цілувати - це називається« христосуватися ». Все накривали святкові столи, де головними частуваннями були паски і фарбовані яйця. Паски пекли у формі церковної башточки з куполом,.

Яйце - це маленьке диво, це символ життя. Звичай фарбувати яйця - сягає корінням у давнину. Раніше вважалося червоне яйце - символ сонця, нового справи, нового життя. Яєць треба було виготовити багато -для подарунків рідним і близьким, для ігор. Хочете і ми пограємо. Гра Червона гірка. (Кожен котить з гірки своє яєчко і якщо воно зачіпає яку-небудь іграшку, то отримує її в подарунок.)

Яйце пасхальне розфарбуємо

І матусі своєї подарім-

Зі світлим Великоднем привітаємо.

Ось і ти весь день недільний

Тільки Богу присвяти

У храм сходи, друзів провідай,

Всім, як сонечко, світи.

gastroguru 2017